poniedziałek, 17 października 2011

Będzie pled ... cz I

Czasopismo " Robię na drutach " ukazuje się już od jakiegoś czasu ( chyba od lata ) . Pierwszy numer udało mi się kupić już jakiś czas temu . Nie nosiłam się z zamiarem nabywania kolejnych zeszytów, a właściwie już o nim kompletnie zapomniałam do momentu , kiedy zobaczyłam kobitkę ,która w poczekalni lekarskiej wyjęła swoje druty i zaczęła dziergać kolejny kwadracik ( resztę było widać w reklamówce ). tak była zajęta tym dzierganiem ,że o mały włos a by ją minęła kolejka. Strasznie zapadło mi to w pamięć i wróciwszy do domu odnalazłam mój stary już numer " Robię na drutach " i wzięłam się do roboty. .Pierwszy kwadracik nie sprawił mi szczególnej trudności :)
Natomiast wyszycie na nim serca ,to koszmar. Po pierwsze wełna nie mieściła mi się w żadnej igle . Jak już wyszyłam serce ,to w ogóle go nie przypominało. A kiedy postanowiłam wyszyć  zwykły trójkąt ,to wyszło serce, ale nie takie jak sobie wymarzyłam. Jest krzywe i troszkę kulfoniaste ,ale nie próbuję już nic poprawiać ,bo nie jestem w stanie przewidzieć co mi się wyszyje :)
No i po kupieniu cz II jest kolejny kwadracik .Tym razem niebieski. Wiem ,że nie jest to mistrzostwo świata ale mnie się tam podobuje :)

Zainspirowana pacjentką obiecuję ,że będę Was straszyć dalszym ciągiem ....