czwartek, 28 sierpnia 2014

Wszystkiego po trochę ...

Jak mnie tu dawno nie było :) Cóż lato ,upały i ogólnie letnie rozleniwienie przyhamowało mój zapał piśmienniczy . Pewnie ,że lubię lato chociaż słońce mnie strasznie rozleniwia a jesień mobilizuje do działania .
Przynajmniej ja tak miewam :) Wiem ,że jeszcze do jesieni trochę czasu ,ale już skończyły się wysokie temperatury i nie dusimy się we własnych sosach ,więc można nabrać rześkiego powietrza i ruszyć do pisania i nadrabiania zaległości.
Miałam dwa tygodnie temu urodzinki i piękny prezent sprawiła mi blogowa koleżanka ELŻUNIA.
Dostałam pięknie wyszydełkowaną ,okrągłą podusię . Eluniu kochana - dziękuję bardzo :)
Oto to cudeńko :)
A teraz pochwalę się nowym kamieniem decu . Takie tam grzybki na taras a ściślej pisząc do skalniaczka :)
A tutaj już na swoim miejscu
I jeszcze słów parę o nie tak dawno skończonej książce Mario Puzo
" Dziesiąta Aleja " Bardzo życiowa książka ,taka z fabułą dnia codziennego .
Powieść Mario Puzo " Dziesiąta aleja " to saga rodzinna o życiu włoskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych. W tej książce znajdziecie samo życie czyli wzloty i upadki rodziny Angeluzzich- Corbo . Głowa rodziny Lucia Santa , która przyjechała do USA w poszukiwaniu łatwiejszego i lepszego życia ,przędzie swą codzienność na kartkach tej książki ukazując Nam sytuacje komiczne jak i tragiczne. Autor powieść tę uważał za bardzo osobistą ,gdyż zawiera wiele wątków z jego życia. Tym samym dla mnie posiada duszę. 
Kończąc ten post życzę Wam jeszcze dużo słoneczka i by lato odchodziło od Nas jak najbardziej łagodnie jak potrafi :)

 


4 komentarze:

 1. spóźnione ale bardzo szczere życzenia urodzinowe ci śle - prezent dostałąś cudowny a kamień twój jest pięknie ozdobiony no i jeszcze powiem ze tej książki nie czytałąm - buziaki ci ślę oraz wspaniałego weekendu życzę - Marii

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękną podusię dostałaś, a kamień do skalniaczka super pasuje!Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło,ze wstawiłas tu mój upominek urodzinowy....a kamień ozdobiony decu jest bajeczny,w te grzybki robaczki już nie wejdą bo za twarde...pozdrawiam Cie serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczne grzybki ci na kamykach wyrosły, podusia piękna.

  OdpowiedzUsuń